Historie

11. dubna 2008 byli v sedlnickém Kulturním centru Sněženka korunováni na krále a královnu českého dabingu pan Miroslav Moravec a paní Valérie Zawadská. Korunovace proběhla se vší pompézností, která k takovéto události patří /viz. fotogalerie/. Již tehdy se zrodila myšenka na vyhodnocování nadějných dabérů našeho filmu, kterého se chtěli oba korunovaní herci pravidelně zúčastňovat. Bohužel smrt pana M. Moravce plány přerušila.

Starosta obce František Jordánek se svým pracovním týmem z Kulturního centra Sněženka Sedlnice a s Valérií Zawadskou se však myšlenky na vyhodnocování práce mladých dabérů nevzdali a rozjeli první ročník "Princezny a prince českého dabingu".


10. dubna 2010 se v KIC Sněženka za přítomnosti devíti nominovaných herců/dabérů a také odborné poroty ve složení - Jan Tuna, Stanislav Motl, Michal Michálek, Jiří Zbořil a Valérie Zawadská, došlo k prvnímu předávání cen Miroslava Moravce. Skvělou moderátorskou práci odvedl současně i pátý porotce Aleš Cibulka.


13. - 14.dubna 2012 se v KIC Sněženka uskutečnil 2.ročník udílení Ceny Miroslava Moravce, tentokrát za rok 2011 a 2012. Odborná porota ve složení Valérie Zawadská, František Jordánek a Jiří Práger, předali ceny nominovaným hercům/dabérům. Mimo jiné také došlo k předání cen školám ZŠ Šenov u NJ a ZŠ Sedlnice v rámci účasti v literárních a vyýtvarných soutěžích. Byly vyhlášeny i výsledky soutěží O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DORT, O NEJCHUTNĚJŠÍ BUCHTU NEBO KOLÁČ či O NEJLAHODNĚJŠÍ PÁLENKU.  


Ve dnech 12. - 13. dubna 2013 se v sále KIC Sněženka opět uskutečnil další mezi ročník CMM. Ozvěny Ceny Miroslava Moravce 2013 se ze začátku nesly trochu ve smutečním duchu, kdy si Sněženkové království připomnělo trubadúra Boba Frídla, který v únoru letošního roku odešel do hudebního nebe. Pozvání přijali Aťka Bednářová a Marcela Březinová, Permoník Ruda (Michal Kavalčík), bratři Hruškovi, Lucie Kožinová a samozřejmě královský pár Valérie Zawadská a Jiří Prager. Nově příchozí byli přijati mezi členy královské dvora SK a také se prvně udělovaly dva řády: Řád bílé sněženky a Řád zlatého hlasu. V předvečer tohoto ceremoniálu samozřejmě nechyběly tradiční soutěže v koštování pálenek a buchet.  


V roce 2014 se Cena Miroslava Moravce uskutečnila ve dnech 10. - 11. 4. a bylo to opravdu velká podívaná. Ve čtvrtek 10.4. téměř hned po příjezdu většiny účastníků jsme se sešli v sále KIC Sněženka Sedlnice, kde proběhlo přijetí zástupců sedlnických spolku královnou Valérií a jejími dvořany. Královně se tak představil spolek kuželkářů, pejskařů, hasičů, včelařů, střelců, fotbalistů a důchodců. Mimo jiné se představili také zástupci firmy Gurmán Sedlnice s.r.o. a Farma Lička. Proběhl také křest vlajky Sněženkového království a neoficiální představení hymny Sněženkového království v podání Vaška Kováříka. Každý spolek si pro královny připravil nějaký dar, byl zvolen mazlíček a poté se vše završilo večeří formou rautu. 

V pátek 11.4. už vše bylo přichystáno ke slavnostnímu ceremoniálu. Při příchodu byla královská družina přivítána ohňovou show skupiny Keltik. Večerem všechny provedla Lena Banszel Freyová, vystoupila cimbálová muzika Gajdoši Brno, taneční skupina STYX, Petra Pístecká a žáci ZŠ Sedlnice, kteří předvedli scénky týkající se herců z dabovaných filmů. Každý z nově přijatých byl podroben zkoušce, ve které musel předvést, zda svoje řemeslo skutečně ovládá. Teprvé po té obdrželi titul. Celý večer završilo oficiální představení hymny Sněženkového království.


Rok 2015 se nesl v duchu miniOzvěn Ceny Miroslava Moravce, kdy hlavním tématem byla "Dabingová školička CMM". Ta byla slavnostně otevřena dne 11. dubna 2015 a pokřtěna královnou českého dabingu Valérií I. a Jiřím Sedláčkem (herec NDM Ostrava), jemuž díky tomuto počinu byla přidělena funkce "otec Scholasticus" ve Sněženkovém království. Více o školičce naleznete zde >>>


 

 

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

aktualizováno: 30.09.2021 12:36:01