2013

OZVĚNY CENY MIROSLAVA MORAVCE 2013

PÁTEK 12.4.2013 - Košt pálenek a buchet

V tento den se zapomocí spolků (KD, včelaři) obce Sedlnice uskutečnil další ročník koštování pálenek a buchet. Přijezd královny zpestřil Airsoftový klub a zápasníci z Nového Jičína. V porotě koštování buchet zasedly ženy z královského dvora (Marcela Březinová, Lucie Kožinová) v čele s královnou Valérii I. a starostky obcí Hladké Životice, Libhošť, Skotnice, Bartošovice, Ženklava a Kunín. V porotě koštování pálenek se objevili například Jiří Prager, bratři Hruškovi, Vilém Skalický (Gurmán Sedlnice s.r.o.). Celý večer byl zakončen vyhlášením výsledků a volnou zábavou se skupinou pana Bartoně.

 

SOBOTA 13.4.2013 - Ozvěny Ceny Miroslava Moravce 

ODPOLEDNE S DVOŘANY SK

V odpoledních hodinách dvořané SK navštívili Chráněné bydlení v Sedlnicích, aby se pozdravili s jeho obyvateli a zjistili, jak se jim zde žije. Poté se přesunuli na Hukvaldy, kde pro ně a hukvaldské občany byl připraven zábavný pořad "DOBROU CHUŤ S VALÉRIÍ".

SLAVNOSTNÍ CEREMONIÁL

Královská družina i budoucími členy byla slavnostně přivítána vojskem a mažoretkami z Bílovce. Na uvítanou je zástupci lidu Sněženkového království přivítali chlebem se solí a sněženkovicí. Poté se královna Valérie I. s rytířem Jiřím z Rabakowa pozdravila s občany. Poté se již slova ujal správce SK František Jordánek a všechny přítomné přivítal. Svůj krátký proslov k lidu měla i královna Valérie I. Následuje vzpomínkový pořad věnovaný trubadúrovi SK Bobu Frídlovi, zavzpomíná a zazpívá Aťka Bednářová. Pak již následuje hlavní program a to udělování řádů (Bílé sněženky a Zlatého hlasu) a dalších funkcí. Předávání naruší Permoník Ruda, který se chce té slávy také zúčastnit, správce SK mu tedy dá prostor a pokračuje se v udělování. Během tohoto včera dojde také na křest knihy "Sněženkové království", kde jsou sbírky povídek, říkanek a výtvarných prací, které vytvořily děti zapojeny do programu CMM.  Dále večer zpestří svým vystoupením Jiří Erlebach, který předvede svůj um na housle a také Permoník Ruda, který při té příležitosti razí mince Sněženkového království opatřené certfikátem. Celý slavnostní večer završí posezením a následně taneční zabavou kapely Vocal Band z Brna.

aktualizováno: 30.09.2021 12:36:01