2010

 

Rok 2010

10. dubna 2010 byli v Sedlnicích poprvé korunováni a cenu Miroslava Moravce převzali "Princezna a princ českého dabingu " - Vojta Kotek, Michal Jagelka a Tereza Chudobová.

Jak celá akce probíhala si můžete přečíst zde ....tz_korunovace.doc [37 KB]    V případě, že neradi čtete, navštivte sekci videoklipy, kde můžete zhlédnout krátký sestřih z akce.

Celková nominace Ceny Miroslava Moravce 2010:

Tereza Chudobová  Rozita Erbanová

 Tereza Chudobová

 Michal Jagelka

 Filip Jančík

 Vojtěch Kotek

Jana Páleníčková

 Martin Sobotka

 Filip Švarc

 Nikola Votočková

 

 

 
PROGRAM CENY MIROSLAVA MORAVCE v sobotu 10.4. 2010
 
10,00 - 12,00 hodin
Projekce sestřihu filmů, které se dostaly do dabingové soutěže "O prince a princeznu českého dabingu" za účasti královny č.d. Valérie ZAWADSKÉ A JEJÍHO HOSTA (PŘIBLÍŽENÍ DABINGOVÉHO UMĚNÍ, DOTAZY)
Možnost hlasování v anketě o cenu divaka.
(Určeno pro klienty dětských domovů, zájmových kroužků, spolků z části take pro veřejnost)
 
12.00-14.00 hodin
Setkání s rytíři českého dabingu
                                  Jiřím PRAGEREM A Aťkou JANOUŠKOVOU
 
Projekce sestřihu části vybraných pohádek či filmů spojených s besedou k tvorbě těchto nestorů českého dabingu.
Prvního shlédnutí (mluveného) příběhu "O krtečkovi", jemuž hlas propůjčil Jiří PRAGER.
Rytíři českého dabingu předaji ocenění vítězům výtvarné soutěže.
(Určeno pro veřejnost)
 
14,00 - 16,00 hodin
Projekce sestřihu filmů, které se dostaly do dabingové soutěže "O prince a princeznu českého dabingu" za účasti královny č.d. Valérie ZAWADSKÉ A JEJÍHO HOSTA (PŘIBLÍŽENÍ DABINGOVÉHO UMĚNÍ, DOTAZY)
Možnost hlasování v anketě o cenu divaka.
(pro veřejnost)
 
18,00 - 19,00 hod..
Vyhodnocení CENY MIROSLAVA MORAVCE spojené
s I. korunovací prince a princezny českého dabingu
 
- Předání do správy sněženkového království královny Valérie I.
- Síň slávy (pasování rytíře českého dabingu - Jiřího Pragera Aťky Janouškové)
- Cena diváka
- Ocenění poroty (hlavní cena)
- Vyhodnocení výtvarné soutěže
- Přijetí všech nominovaných do správy Sněženkového království a dvora královny Valérie I. zvané Zawadská (přidělení funkcí).
Bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí mj. děti ZŠ Sedlnice s překvapením.
(pro veřejnost)
 
KORUNOVAČNÍ BÁL od 20.00
V programu vystoupí:
Děti ZŠ Sedlnice
Cimbálová muzika Gajdušek z Hukvald
Skupina vojenské historie HARRACH se sídlem v Sedlnicích
Skupina historického tance PORTA Temporis z Napajedel
Skupina vojenské historie Nový Jičín PANDUŘI
Korunovační bál pro veřejnost na místenky. Ty je možno rezervovat v IC Sněženka osobně, telefonicky na tel.  556 712 638begin_of_the_skype_highlighting              556 712 638      end_of_the_skype_highlighting nebo emailem tvstudio@snezenka.cz.

 

SEZNAM NOMINOVANÝCH FILMŮ A ROLÍ
Herec Film Role
Nikola VOTOČKOVÁ Jurský park Lex
  Legenda o Jiřím a drakovi princezna Lunna
Filip ŠVARC Madagaskar zebra Marty
  Prci, prci, prcičky Jimmy
Tereza CHUDOBOVÁ Popelka Popelka
  Nefňukej, veverko! Kačenka
Rozita ERBANOVÁ Polární expres Holly
  Hannah Montana Emily Osment
Filip JANČÍK Krok za krokem Cody
  Příběh žraloka Lenny
Martin SOBOTKA Batman - Temný rytíř Joker
  Červený trpaslík Lister
Jana PÁLENÍČKOVÁ Harry Potter Ufňukaná Uršula
  Krok za krokem Dana
Michal JAGELKA Titanic Jack
  Halo, halo Herr Flick
Vojtěch KOTEK Harry Potter Harry Potter
  Happy feat Mambo
     

 HODNOTÍCÍ DOPIS POROTCE STANISLAVA MOTLA (v den konání Korunovace byl bohužel nemocen, proto zaslal své hodnocení e-mailem)

Milí přátelé,
 
ještě před několika hodinami jsem se domníval, že přece jen dorazím mezi vás do Sedlnic, na což jsem se velmi těšil…Jenomže – můj dlouholetý workoholismus a soustavné přecházení chřipek či jiných viróz způsobily, že jsem se ocitl – jaká hrůza a horor – v pasti, tedy v pozici pacienta. Nesmím běhat ve Stromovce a plašit pražské hafany, nesmím jezdit na kole, nesmím se dokonce ani napít slivovice;  připadám si jako tygr v kleci anebo coby Dalibor z Kozojed, co se v kriminále učil hrát na housle.  No a já, veskrze akční člověk, se nyní učím tomu, jak zklidnit tu sopku ve mně…
Možná že tu hrála svou roli i nějaká ta mystika. Zdravotní problémy tohoto rázu u mně začaly poté, co jsem, po více než 15 letech, dokončil své reportérského pátrání po okolnostech smrti mého milovaného autora Malého prince a dlouho nezvěstného  Antoina de Saint Exupéryho: Bylo to krásné, ale také vyčerpávající – včetně pátrání ve Středozemním moři , včetně pátrání po německém pilotovi, který ho tehdy v roce 1944 sestřelil a včetně autentického rozhovoru ním..…Možná tu nemoc na mně pan Antoine seslal, protože jsem nějak rušil jeho klid, kdo ví…Ale to je na úplně jiné vyprávění. Tedy – zpět do Sedlnic…
 
Takže jediným trochu milým rozptýlením v těchto dnech bylo pro mě sledování ukázek nominačních filmů…
A věru, byl to pro mě zážitek!
Jen mi povězte, kolegové porotci,  jak to chcete udělat, aby tu cenu dostal jenom jeden?!
Vždyť z těch devíti nádherných lidí (z jejich hlasů ta jejich nádhera přímo vyzařuje) si tu cenu, podle mě, zaslouží každý.
 
Nikola Votočková. Člověk s ní, coby s Lex,  prožívá všechna ta dramata v Jurském parku a hlas její Lunny je plný dívčího půvabu a tajemství.
Jana Páleníčková . Vrátila mě do chvil, kdy jsem, pokud jsem našel čas, sledoval seriál Krok za krokem. A opět jsem se popadal za břicho, když coby Dana Fosterová paraduje praotce Adama. Ta její spontánní komika mě vždycky fascinovala.
Tereza Chudobová. Tu už mám zafixovanou jako Danielu z Věčného příběhu a z mnohých dalších nadabovaných rolí. A pro tu Popelku jakoby se narodila. Její hlas zklidňuje, dodává jistotu, dobrou náladu.
Rozita Erbanová.  Coby Holly z Polárního expresu je citlivá, vnímavá, její hlas zaujme a nenásilně vtahuje do děje. Nutí k zamyšlení. Nejenom děti, ale i dospělé.
Vojta Kotek. Harry Potter mu dává široký rejstřík projevu. Stejně jako Mambo. Jeho projev je citlivý, naléhavý a nesmírně profesionální…A zcela soukromě by mě zajímalo, jak ten člověk všechny ty své aktivity stíhá?
Filip Švarc. Toho věčného kluka jsem obdivoval ještě v Rádiu Zlatá Praha.  Jeho humor byl a je chytrý, nevtíravý. Jak by člověk mohl zapomenout na jeho Filipády (S Filipem Jančíkem) či na pořad Radiátor. Dostal od toho pána nahoře dar - výrazně zabarvený hlas, který bude dalšími léty stále zajímavější a nezaměnitelnější.
Michal Jagelka. To je můj další oblíbenec. Chechtal jsem se mu už coby Budovi z Bundovic famílie. A vzhledem k mému celoživotnímu zájmu historii druhé světové války  jsem musel obdivovat také jeho gestapáka Flinka: Vzpomínáte: „Společně budeme projíždět francouzskou krajinou a nahánět hrůzu vesničanům.…“ To už je kultovní výrok.
No a coby skvělý  Jack v Titaniku – to už ani nemá smysl, myslím, komentovat…
Filip Jančík. Další ze skvělých českých dabérů, byť  mě osobně si hodně získal i coby Standa Botička ve Zvonokosech. Z Filipa přímo vyzařuje velká profesní pokora, pracovitost, široké spektrum aktivit…
Martin Sobotka. S ním jsem prožíval kultovní seriál BBC Červený trpaslík. Tu roli Listera si musel evidentně užívat. Ale jeho Joker – to je zážitek! Poloha jeho hlasu je nádherně  tajemná, hororová.
 
Nechápu ty průpovídky některých rádoby odborníků, kteří píší, že dabing je něco přežitého a podobně. Jeden můj kolega dokonce napsal, že jde o přežitek totalitní doby. Ten člověk vůbec neví, že u nás první dabing (byť to byl tehdy ještě rychlodabing) dělal už ing. Miroslav Gebert v roce 1933, když daboval americký film Na stopě…A nebo co dabing Sněhurky a sedmi trpaslíků ještě za druhé světové války, kde například daboval i Rudolf Hrušínský nejstarší…?
 
Tahle devítka dabérů mi připravila, a nejenom v souvislosti s nominací na Cenu Miroslava Moravce – mnoho hezkých chvil.
Myslím, že u všech z nich lze mluvit o pokoře k tomu, co dělají, lze u nich také mluvit o vnímavosti, o citlivosti, o lásce k tomu co dělají. Myslím,že si rovněž uvědomují, někdo více někdo možná méně, ale v podvědomí to už mají všichni – prostě si uvědomují, že čím více své práci dávají, tím více své dobré energie posílají statisícům diváků…
Takže vlastně každou svou rolí posílají nám ostatním i kus sebe sama.
Vážení přátelé, máte krásné povolání.
 
Obdivuji vás…
 
 
P.S.: Myslím také na ostatní – na královnu Valerii a zejména na tu skvělou partu kolem televizního studia Sněženka. V době všeobecného marasmu jste pro mě naprostým zjevením – doslova ze sebe chrlíte nápady, optimismus, radost ze života. Díky.
 
S úctou
 
Stanislav Motl
 
 
(V Praze dne 8. dubna 2010)
aktualizováno: 30.09.2021 12:36:01